Girişim Gayrimenkul Değerleme

Hakkımızda

Anasayfa | Hakkımızda

GİRİŞİM GAYRİMENKUL DEĞERLEME

GGD

Girişim Gayrimenkul Değerleme A.Ş. yönetimi ve çalışanları belirlenen şirket etik prensiplerine uyacaklarını taahhüt ederler.

Girişim Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Sermaye Piyasası Kurulu mevzuatına uygun olarak 09.04.2007 tarihinde kurulmuştur. SPK ve BDDK Listesinde yer almaktadır. Girişim Gayrimenkul Değerleme;

SPK, BDDK ve TDUB’un, Gayrimenkul Değerleme Şirketleri hakkındaki tebliğleri/yönetmelikleri çerçevesinde faaliyet gösterir.

Hizmet verdiği bankaların veya kurumların kuralları çerçevesinde rapor hazırlar.

SPK, BDDK Uluslararası Değerleme Standartlarına uygun değerleme faaliyetinde bulunur.

Yapılan değerlemelerde bağımsızlık, tutarlılık, objektiflik, dürüstlük, gerçeklilik unsurlarına önem verir.

1

Misyonumuz

Güvenilirlik, objektiflik, dürüstlük prensiplerini referans alarak ve uymak yükümlülüğünde olduğumuz uluslararası değerleme standartlarına, ülkemiz değerleme mevzuatına bağlı kalarak, değerleme etiği çerçevesinde, Türkiye’de gelişmekte olan değerleme faaliyetlerine katkıda bulunmak, yerli ve yabancı yatırımcılara, kararlarında ışık tutmaktır.

2

Vizyonumuz

Artan ivmeli hizmet kalitemizle çalışmalarımızda memnuniyet oluşturarak, Türkiye genelinde danışabileceğiniz ilk değerleme şirketlerinden biri olmak

3

Kalite Politikamız

Hizmetlerimizde kaliteden ödün vermeden. İş süresince ve sonrasında Marka bilincinde kaliteli hizmetler sunuyoruz.

GGD

Şirket Prensiplerimiz

GGD Nasıl Çalışır

GGD çalışmalarında her daim müşteri memnuniyetini
ön planda tutmaktadır.

İş Talebi

Özel iş talepleriniz için; Tapu fotokopisi, Tapu sahibi kimliği ya da vekalet ile iletişim bilgilerini e-mail ile bize iletiyorsunuz.

Bilgi Toplama

Talebinizle ilgili teknik ekibimiz çalışma yapıyor ve sizi arayarak bilgi veriyor.

Çalışma Başlangıcı

İmzalı sözleşmeniz ve ödeme bilginiz tarafımıza ulaştığında derhal çalışmanıza başlanıyor.

Teslim

En fazla 3 iş günü içinde değerleme raporunuzu sizlere teslim ediyoruz.

S.S.S.

Sıkça Sorulan Sorular

Elektronik imza (e-imza), 5070 Sayılı Kanun uyarınca ıslak imza ile eşdeğer olan, elektronik ortamda bulunan bir belgeye eklenerek imzalayanın kim olduğunu belirlemeye yarayan veridir.

Sorumlu Değerleme Uzmanı // Gayrimenkul Değerleme Lisansı
Gayrimenkul Değerleme Uzmanı/Uzman Yardımcısı // Gayrimenkul Değerleme Lisansı
Konut Değerleme Uzmanı/Uzman Yardımcısı // Konut Değerleme Lisansı
Makine ve ekipman değerlemesi yapacak personel // Gayrimenkul Değerleme Lisansı veya Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 Lisansı veya Türev Araçlar Lisansı

Gayrimenkul Değerleme Uzmanı / Gayrimenkul Değerleme Lisansı
Gayrimenkul değerlemesi alanında en az 3 yıl tecrübesi olması. (*) veya Tecrübe koşulunu sağlayan nitelikte SPL tarafından düzenlenen eğitim ve bu eğitime ilişkin sınavları başarıyla tamamlamış olması.
Konut Değerleme Uzmanı / Konut Değerleme Lisansı
Gayrimenkul değerlemesi alanında en az 1 yıl tecrübesi olması. (**) veya Tecrübe koşulunu sağlayan nitelikte SPL tarafından düzenlenen eğitim ve bu eğitime ilişkin sınavları başarıyla tamamlamış olması.
(*) Kurul düzenlemeleri çerçevesinde; asgari 4 yıllık üniversite mezunu, Gayrimenkul Değerleme Lisansı Sınavını geçmiş, ancak gayrimenkul değerleme uzmanının sahip olması gereken tecrübe şartını taşımayan kişiler de Uzman Yardımcısı sıfatıyla değerleme kuruluşlarında imza yetkisi olmaksızın değerleme faaliyetlerinde bulunarak asgari tecrübe şartlarını tamamlayabilirler. (**) Kurul düzenlemeleri çerçevesinde; asgari 4 yıllık üniversite mezunu, Konut Değerleme Lisansı Sınavını geçmiş, ancak konut değerleme uzmanının sahip olması gereken tecrübe şartını taşımayan kişiler de Uzman Yardımcısı sıfatıyla değerleme kuruluşlarında imza yetkisi olmaksızın değerleme faaliyetlerinde bulunarak asgari tecrübe şartlarını tamamlayabilirler.

Sorumlu Değerleme Uzmanı: Gayrimenkul değerleme kuruluşunun ödenmiş sermayesinde asgari %10 oranında pay sahibi olan, gayrimenkul değerleme uzmanı sayılmak için belirtilen şartların tamamını taşıyan, gayrimenkul değerlemesi alanında en az 5 yıl tecrübesi olan, kuruluş adına değerleme faaliyetlerini kişisel sorumluluğu ile yürüten ve kuruluş adına değerleme raporlarını tek başına imzalamaya yetkili olan gayrimenkul değerleme uzmanıdır.

Gayrimenkul değerleme kuruluşunun, değerleme raporlarına ilişkin olarak; genel şartları Hazine ve Maliye Bakanlığınca belirlenen mesleki sorumluluk sigortası yaptırması zorunludur.

sikca-sorulan-sorular